Kdybychom vám položili otázku, jak byste očistili složitý a členitý povrch kovové součástky, například odlitek mřížky z šedé litiny, zápustkový výkovek, případně chladič ze slitiny hliníku nebo elektronový disk kola automobilu, co by vás napadlo za řešení? Mnozí z vás by zřejmě začali tápat ve tmě a napadala by vás řešení, jako kartáč, mycí houba a saponát, brusný smirkový papír, drátěný kartáč nebo nějaká silná chemikálie kyselého či zásaditého původu.
Možná byste u některých předmětů uspěli, možná byste část povrchu i odmastili, ale pravděpodobně by to nebyl úspěch stoprocentní, a kdybychom vás pověřili mytím více kusů zanesených součástek šmírem, zbytky barev, olejů a vazelín, zřejmě byste s tím praštili vzteky, a na takto náročnou práci byste nadobro zanevřeli.
Víte, že byste ve skutečnosti nepotřebovali ani kbelík se saponátem, ani kartáč a hadr, ale stačil by docela „obyčejný“ tlakový mycí box? Jedná se o speciální mycí uzavřený box s vlastním systémem odvětrávání a ohřevem čisticí kapaliny, čímž dochází k velmi spolehlivému a preciznímu výsledku u jakéhokoli kovového komponentu. Mycí boxy si oblíbili, podobně jako mobilní pískovačky, zejména automechanici, údržbářské dílny, strojírenské provozy a další odborníci, kteří pracují s kovovými předměty a vyžadují, aby byly v požadované jakosti a čistotě.
A jak je možné, že je mycí box natolik efektivní, že si poradí i s velmi houževnatými nečistotami, kterých se jiným způsobem nelze zbavit? Jde o zásadní kombinaci silného tlaku čisticího média, což je společný znak mycích boxů a pískovaček, plus čisticí složky v kapalině a také vyšší teploty. Takto se rozpustí v podstatě vše, co na povrchu kovů nemá co dělat. Součástí mycích boxů je také odvětrávací systém, který se postará o to, aby proces čištění byl bezpečný i pro obsluhující personál.